خلاصه عملکرد لژیون ششم
پنجشنبه 2 مرداد 1399 ساعت 06:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرحمیده دانش | ( نظرات )


به نام قدرت مطلق الله 

لژیون مجازی ششم با دستور جلسه سی دی حذف از آقای مهندس در روز سه شنبه مورخ ۹۹/۴/۳۱ با استادی خانم شهین با حضور ۱۶ نفر از همسفران ، رآس ساعت ۱۸/۳۰ آغاز به کار کرد .
قرائت حرمت کنگره ۶۰ توسط خانم مریم ...

سخنان خانم شهین ؛ 
زمانی که انسان می خواهد به یک جایگاهی برسد باید تلاش کند و از عقبه که همان گذرگاه سخت است عبور کند ؛ مثل کوهنوردها که برای فتح قله می روند از خیلی  کوه ها عبور کردند. از کوهپایه های کم ارتفاع گرفته تا کوههای مرتفع ؛ در کتاب ۶۰ درجه آمده که فتح قله مهم نیست بلکه نشانه گذاری در آنجا بسیار مهم است ؛ یعنی اینکه من اثری از خودم آنجا بگذارم که به درد انسانهای دیگر بخورد .
ابداع روش dst  توسط آقای مهندس مثل صعود قله است ، اما چندین هزار رهایی دادند ، دیده بانان و شعبات همه نشانه هایی است که به جا گذاشتند .
اختیار انسان محترم شمرده شده است ؛ در پیشگاه خداوند ، در وادی ها و کتاب ۶۰ درجه آقای مهندس اشاره می کنند ؛ به نظر من خواست را همین اختیار تعیین می کند  ؛ اگر من از اختیارم استفاده می کنم می توانم تصمیم بگیرم که چه خواسته ای دارم ؛ در مسیر باید برای آن خواسته تلاش کنم. در غیر این صورت همه چیز باری به هر جهت می شود و تشخیص نا ممکن می شود ؛ مثل دو شخصیتی که آقای مهندس در سی دی گفتند ؛ شمس وزیر و  قمر وزیر و اینکه بدانیم کدام ما را به منفی و کدام ما را به مثبت هدایت می کند .
تاریخ را نباید تکرار کرد ؛ اگر به گذشته بر گردیم چندین پادشاه آمدند و رفتند ولی هیچکدام مانند هم نبودند ؛ مگر آن پادشاهانی که از روی حماقت و تفکر نادرست و ناسالم کار گذشتگان را انجام داده و باعث تکرار تاریخ شده ؛ آن کس که قصد پیشرفت و رشد را دارد از تجربیات گذشتگان استفاده می کند ؛ می سنجد که کدام کار درست و یا کدام اشتباه بوده است و این بر می گردد به ضلع تجربه مثلث دانایی ؛ وقتی می خواهیم کاری را تجربه کنیم نا امیدی هجوم می آورد و نمی گذارد ؛ اما با ورود به کنگره آموزش باعث می شود که متوجه شویم که نا امیدی نمی گذارد که ما کاری را انجام بدهیم یا تجربه کنیم ؛ و در واقع تجربیات دیگران در کنگره مانع تجربه خیلی چیزهای دیگر می شود  ؛ اینگونه خواسته درونی من قدرت پیدا می کند و معجزاتی که از گوش دادن و عمل کردن و کاربردی کردن آموزش ها به دست می آید باعث می شود که از تجربیات هم لژیونی هایم بهره ببرم . 
در مسئله حذف کردن در زندگی خیلی باید دقت کنیم ؛  بعضی مواقع چیزی را دوست نداریم و نمی خواهیم  آن را داشته باشیم، اما خیلی به دردمان می خورد ؛ باید به یاد داشته باشیم که یکسری چیزها را با احساس انتخاب نکنیم ؛ بلکه باید بر حسب تفکر و تعقل مان انتخاب کنیم زیرا برای اینکه سلامت باشیم و دچار بیماری های سایکوسماتیک نشویم باید با تفکر و تعقل سالم زندگی کنیم .
در سی دی عنوان می شود که منشآ و ریشه را باید ارزیابی و بررسی کنیم نه عامل را ، باید ببینید مسافرتان برای چه به هم می ریزد ؟ 
علت آن را پیدا کنید ؛ علت هم این است که مصرف کننده است ؛ حالا که راه را پیدا کردید باید این راه را درست سفر کنید .
اگر انسان مشکلات و سختی های زندگی را فقط به دوش بکشد و تحمل کند و به دنبال راه حل نباشد همان تکرار تاریخ است ؛ اینکه هر بار اشتباه ببافد و بشکافد و سراغ یک بافنده نرود که بپرسد که چگونه ببافد ؛ این یعنی بهره بردن از تجربه دیگران ؛ باید علت وجود مشکلات را پیدا کرد ؛ و علت هم این است که من بلد نیستم ببافم .
 
مشارکت خانم اعظم ؛ 
محور اصلی زندگی ، اختیار است و محور اصلی اختیار ، خواست است و در واقع همه چیز بر مبنای خواست صورت می گیرد ؛ و سرنوشت انسان با خواست رقم زده می شود ‌؛ برداشتم از سی دی حذف این است که از چیزهایی که مرا به سمت ضد ارزش ها می برد دوری کنم و حرکت کنم ؛ مثبت اندیش باشم ؛ نا امید نشوم و به قول گفته شما که گفتید، انسان باید خواست داشته باشد ؛ هر وقت توانستم خواست قوی داشته باشم می توانم در  صراط مستقیم قدم بر دارم ؛ و اینکه از تجربه دیگران استفاده کنم .

مشارکت خانم نفیسه ؛ 
برداشتی که از سی دی حذف داشتم این بود که دو نیرویی که در درون من است ؛ نیروی منفی و مثبت است که مرا به سمت ارزش ها و ضد ارزش ها هدایت می کنند در تقدیرم اثر دارد ؛ و اینکه اگر به سمت ارزش ها بروم کامروا می شوم و اگر به سمت ضد ارزش ها بروم نابود می شوم ؛ در واقع این دو نیرو دائما با ما هستند ؛ و این خواست ماست که کدام را انتخاب کنیم .
اگر بخواهم در زندگی چیزی را حذف کنم ابتدا باید جایگزینی برای آن انتخاب کنم ؛ در زندگی گاهی اوقات حذف کردن لازم است و باید سعی کنم از تجربیات دیگران استفاده کنم و نخواهم که همه چیز را خودم تجربه کنم زیرا خیلی به ضرر من است .
یکسری باورهای غلط در زندگی دارم که باید ریشه آنها را از بین ببرم ؛ اگر بخواهم در زندگی خود پایه همه چیز را محکم کنم باید از  خط عبور کنم ، یعنی خطر کنم و از یک راه های پر فراز و نشیب عبور کنم ؛ درست مثل همین درمان اعتیاد که اگر بخواهم به رهایی و آرامش برسم باید از یخبندان   ۶۰ درجه زیر صفر عبور کنم تا به تعادل برسم .

مشارکت خانم مرضیه ؛
 انسان به میزان دانایی و دانش و آگاهی که دارد می تواند بهترین مسیر را انتخاب کند ؛ یا می تواند به طرف تقوا و خوبی ها برود و یا به طرف فجور و بدی ها حرکت بکند ؛ آقای مهندس می گویند اگر بخواهید مطلبی را درک کنید باید از آن مطلب جلوتر باشید ، به این معنی است که باید هوشیار باشیم و تمام جوانب امر را در نظر بگیریم ؛ بدون تفکر کردن حرف نزنیم و حرف هر کسی را قبول نکنیم ؛ انسان ها ممکن است حتی با داشتن تحصیلات خطا کنند .
باید سعی کنم تجربیات دیگران را تجربه نکنم ؛ و از تجربیات دیگران درس بگیرم ؛ تجربه کردن تجربه دیگران باعث عقب ماندن در زندگی می شود .
تفکر من می تواند روی خواست و تقدیر و فرمان الهی تآثیر بگذارد ؛ زیرا با تفکر درست در مسیر درست قرار می گیرم .
در مسئله تقدیر دو نظریه وجود دارد یکی جبر و دیگری اختیار است ؛ اما کنگره می گوید سه عامل خواست ، تقدیر و فرمان الهی هست که در زندگی دخیل است و انسان با تفکر درست می تواند خواست درست داشته باشد و تقدیر هم بذری است که من قبلا کاشته ام و امروز آن را دریافت می کنم و یا بهای آن را پرداخت می کنم ؛ در فرمان الهی هم خداوند بستری را برای انسان فراهم می کند تا انسان بتواند به خواسته هایش برسد یا نرسد .
وقتی انسان در صراط مستقیم باشد بهترین تقدیر و فرمان الهی برای او رقم می خورد و به خواست خود می رسد .

مشارکت خانم مهسا ؛
هر کس یا هر چیزی حتما نباید باشد ؛ حتی اگر وسیله ای خراب شود و یا دوستی باشد که به انسان آسیب می رساند باید حذف شود ؛ در سی دی های اخیر آقای مهندس در مورد مسئله اضافه وزن و درمانش صحبت کردند ؛ من داشتم به رژیمهای خودم فکر می کردم که چقدر نادرست بودند ؛ وقتی رژیمم را قطع می کردم دوباره وزن اضافه می کردم ؛ مدتی است که در فکر کاهش وزن هستم اما از راه درست ؛ وقتی این سی دی را گوش کردم متوجه شدم باید از ریشه این مشکل را حل کنم مثل درمان اعتیاد برادرم که باید ریشه ای درمان شود تا به نتیجه درست برسیم .انشالله 

مشارکت خانم زهرا ؛
گویی مخاطب صحبت های آقای مهندس در سی دی حذف من بودم به خاطر جراحی هایی که داشتم ؛ مثالی که در مورد خوردن چلوکباب زدند ؛ واقعا به درستی خودم تجربه کردم ؛ و گفتند که قبل از حذف هر چیزی باید جایگزینی برایش داشته باشید ؛ واقعا این موضوع کاربردی است ؛ انشالله بتوانم از این آموزش ها در زندگیم استفاده کنم .

مشارکت خانم مریم ؛
در خصوص سی دی حذف آن چیزی که من برداشت کردم این بود که برگردم به همان تفکر که باید در همه چیز تفکر کنیم ؛ اینکه به قول آقای مهندس چه چیزی را از بین ببریم ، حذف کنیم ؟ 
چه چیزی را جایگزین کنیم ؟ 
من در هر مقطعی از زندگی هر چیزی را که حذف می کردم نگاه نمی کردم که باید چیزی را جایگزین آن کنم ؛ نه ، می گفتم اگر این بد است ، باید برود  ؛ نباید باشد ؛ اما واقعا الان متوجه شدم که حتما باید یک جایگزینی داشته باشد ؛ مگر اینکه چیزی باشد که جایگزین نخواهد .
من خودم پارسال که هنوز مسافرم به کنگره نمی آمد تصمیم گرفتم که با وجود دو فرزند  از مسافرم جدا شوم  ؛ اول وقتی این تصمیم را گرفتم برایم شوخی بود. اما بعد وقتی برایم جدی شد تصمیم گرفتم ابتدا کار پیدا کنم ؛ کار پیدا کردم ؛ مشغول شدم و امروز که این سی دی را گوش کردم با خودم فکر کردم که اگر من از مسافرم جدا می شدم تکلیفم با دو بچه چه بود ؟
با خودم فکر کردم بعد از جدایی چه چیزی را جایگزین کنم ؟
نگرانی ام را چه کنم ؟
خدا را شکر که این اتفاق نیفتاد و مسافرم به کنگره آمد اما این برایم قشنگ بود که چه چیزی را باید جایگزین کنم ؟

مشارکت خانم سمیه ؛ 
بعضی مطالب یافتن هستند و بعضی دیگر بافتن ؛ گاهی ما یک چیزی را خودمان درست می کنیم و به وجود می آوریم و یا یک چیزی مثل یک سخن یا شخص دیگری را  عنوان می کنیم ؛ نباید همیشه اکتفا به دیگران کنیم بلکه خودمان هم باید اعتماد به نفس داشته باشیم و در مورد مسائل زندگی تصمیم بگیریم ؛ و در تصمیمات از تجربه دیگران استفاده کنیم .

مشارکت خانم سمیرا ؛ 
در سی دی حذف آقای مهندس در مورد حذف خیلی از مسائل در زندگی که ما را دچار مشکل می کند صحبت کرده بودند ؛ اینکه بعضی چیزها را نمی توانیم در زندگی مان حذف کنیم ؛ که اگر حذف کنیم با مشکلات زیادی مواجه می شویم ؛
مثلا من که زمانی مسافرم مصرف کننده بود بارها تصمیم می گرفتم که از ایشان جدا بشوم ؛ ولی راجع به این فکر نکرده بودم که چه چیزی را می خواهم جایگزین کنم ؛ تا اینکه این سوالاتی که به ذهنم می آمد باعث شد بتوانم در زندگی پایدار باشم ؛ و اگر ما بخواهیم زندگی و جایگاه خودمان را با ستون های محکم بسازیم باید از سختی های زیادی عبور کنیم .

لژیون با اجرای قانون یازدهم و خواندن دعای کنگره رآس ساعت ۱۹/۳۰ به پایان رسید .

تایپ:همسفرمهری

تنظیم:همسفرحمیده
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی همسفران،


لینک های مرتبط: کارگاه مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کمک راهنما همسفر فرزانه لژیون یکم شنبه 4 مرداد 1399 08:37 ق.ظ
سلام و خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم شهین عزیز و رهجوهای خوبشان و همسفر حمیده بابت وبلاگ
فاطمه لژیون چهارم جمعه 3 مرداد 1399 11:29 ق.ظ
خدا قوت به اعضای لژیون ششم واستاد گرانقدرشان
همسفر اکرم پنجشنبه 2 مرداد 1399 11:35 ب.ظ
خدا قوت خانم شهین خسته نباشید مثل همیشه عالی وپرمحتوا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic