خلاصه عملکرد لژیون یکم
جمعه 3 مرداد 1399 ساعت 03:24 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرحمیده دانش | ( نظرات )


 سلام دوستان فریده هستم همسفر
ممنون از وقت مشارکتی که به من دادید .در یک قسمتی از  سی  دی وادی پنج که برایم جالب بود، آقای  مهندس وقتی در مورد خوردن ساندویچ  صحبت کردند و برگرداندم به خودم و یک مثالی از خودم بزنم.  هر هفته که برنامه ریزی می کنم و در ذهنم تصویر سازی می کنم، از فردا می روم ورزش و کلاس می روم و در صورتی که نزدیک منزلمان یک باشگاه بزرگ با انواع و اقسام ورزش ها هست، ولی هنوز نتوانستم این تصویر ذهنی را اجرا کنم و همیشه پیش خودم می گفتم باشگاه می روم . اما هنوز نتوانستم که به اجرا در بیاورم. آقای مهندس می گویند زمانی می توانی به اجرا در بیاوری که تمام مراحلش را در طی زندگی ات  در ذهن خودتان برنامه ریزی کرده باشید. اینکه می توانی هزینه باشگاه را  بدهی یا نه، مسیرش به منزلت نزدیک هست یا نه، و اینکه ورزشی که می خواهی انجام بدهی برای سلامتی ات می توانی انجام بدهی یا نه، و زمانیکه این فکرها را کردی باید به اجرا دربیاوری مثل زنبور بی عسل نباشی با مثل عالم بی عمل باشی. 
سعی می کنم وادی ۵ را بیشتر روی خودم کار کنم.

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر 

از وادی ۱ تا وادی ۴ در کتاب عشق آقای مهندس در مورد تفکر سالم صحبت می کنند .
اما به وادی ۵ که رسیدیم به اجرایی کردن  و حرکت سوق می دهد و این تفکر را قابل خوردن کن اما هر تفکری قابل خوردن نیست.
تفکر باید به عمل بی انجامد و حرکتی در  آن باشد.
به نظر من مهمترین وادی برای مسافر و یک همسفر وادی ۵ می باشد ،که تفکرات سالم خود بتواند روی آن کار کند و اجرا کند و با آن بتواند پله های زندگی را به سمت بالا  برود.
 بعد در وادی ۶ می گوید فرمان عقل ،یعنی چی؟
زمانی که به فرمان عقل برسی باید حرکت کنی،پس همان وادی۵ 
 وادی۷ رمز و راز حقیقت در دو چیز است .یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنی .
چگونه می توانی راه را پیدا کنی؟ زمانیکه حرکت کنی و چیزی را برداشت کنی؟پس باز باید حرکت کنی
وادی۸ با حرکت راه نمایان می شود. 
وادی۹ از نقطه تحمل می گوید، تو چه زمانی می فهمی که نقطه تحملت پایین  یا بالاهست .
وقتی داد می زنی و یا وقتی سکوت می کنی.
زمانی که شیطان می گوید ول کن سفر نکن، کلاس نرو ، سی دی ننویس، حرف راهنما را گوش نکن،  اما اگر بخواهید به نتیجه برسید باید حرکت کنید، پس هر چیزی مستلزم حرکت است.
وادی۱۰ صفت گذشته درانسان صادق نیست چون جاری است، یعنی در حرکت است و قابل تغییر، تو می توانی صفت خود را از خوب به بد و از بد به خوب تغییر بدهی چگونه؟ با حرکت
وادی۱۱چشمه های جوشان و رودهای خروشان به بحر یا اقیانوس می رسند باز هم جوشش و حرکت.
وادی۱۲ در آخر امر، امر اول اجرا می شود، یعنی حرکت.
وادی ۱۳ پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست.
یعنی نقطه می گذاری، باید  برای رفتن به سر خط  حرکت کنی .
وادی ۱۴ آنچه باور هست محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است، یعنی هر چه انتشار بدهی محبت باشد محبت دریافت می کنید ، از کوزه هرچه تراود همان درون کوزه هست. اگر درون من خشم و نفرت باشد همان را بیرون می دهم باید حرکت کنم تا بتوانم بروز بدهم.
پس وادی ۵ یکی از کلیدی ترین وادی هاست.
روی آن باید تمرکز کنیم و با عمق وجودگوش کنیم.
در این وادی تمرین می کنیم تا تفکرات را از قوه به فعل در آوریم و آن دسته از  افکارمان که منطقی هستند را اجازه بدهیم وارد مراحل اجرایی و عملیاتی بشوند، حتی در دادگاه هم می گویند اجرای احکام  یعنی جایی که باید حکم را در آن اجرا کنند.

حال من همسفر کدام تفکر‌م منطقی هست. 
آیا با مسافرم مدارا می کنم ! چرا؟
چون او بیمار است و آن هم از نوع بدترین بیماری که آقای مهندس در کتاب ۶۰ درجه می فرمایند از بیماری وبا هم سنگین تر است چون
هم جسم و هم روح و روان  یعنی هم صور پنهان و هم صور آشکار خود را درگیر کرده است. تا جایی که من همسفر را هم درگیر کرده است .برای همین در ۲_۳ ماه اول  درمان  باید فوق العاده حواسم جمع باشد که مسافر من یک بیمار است و من باید اورا درک کنم ، که می خواهد تازه حروف الفبای  درمان را یاد بگیرد، به مانند فرزندی که کلاس اول رفته و می خواهد حروف الفبا را یاد بگیرد با داد و بیداد یاد می دهی یا با ترفندهای قشنگ.
باید بدانم او اسیر شیطان و جن است، فرمانده او مواد مخدر است تا بخواهد.
فرماندهی را تغییر بدهد زمان می برد .یکسری آشوب و جنگ  در  درون و ظاهر  او اتفاق می افتد، پس من باید خیلی ملاحظه کنم با آموزشهایی که از کنگره و سی دی و جزوات و جلسه می گیرم و هر کجا سوالی داشتم از راهنما بپرسم تا به نتیجه برسم.
پس برای اینکه ساختار فکری را به ساختار عملی در بیاوریم باید از یکسری چیزها فاصله بگیریم از اضطراب،  ترس، ناامیدی، خشم ،...
آرام آرام فاصله بگیرم تا به سمت آرامش قدم بردارم  و بعد می توانیم خواسته ها را اجرایی کنیم.
در نوشتارهای کنگره، در وادی چهارم و در جهان بینی آقای مهندس و استاد امین  ۳ سفر را بیان می کنند:
۱) از مصرف مواد مخدر تا قطع آن، یعنی مسافر وقتی قدم می گذارد داخل کنگره جایگزینی دارد بنام ot تا بعد از ۱۰ الی ۱۱ماه 
سلولهای بدن او باز سازی می شود .بعد از سفر اول، که قطع مواد هست وارد سفر دوم می شود.
 
۲) از قطع مواد تا رسیدن به خود، حال فرماندهی مواد کنار رفته و فرماندهی دیگری از خودت جایگزین می شود که در گذشته چه تهدیدهایی داشته و چه بازخوردهایی داشته 
اکنون چشمها باز شده، حتی همسفر هم نتوانسته به خود برسد و همیشه مسافر را باعث همه ناراحتی و کمبودها می دانسته او هم باید دفتر بررسی خود را برداشته و ایرادات خود را بنویسد و خودش را تزکیه و پالایش کند.
شاید بارها نگاه کنید کسانی هستند  که خانه ای شیک و بزرگ با تابلوهای گران که همیشه حسرت آنها را داشته اید، اما وقتی وارد درون زندگی آنها می شوید می بینید چه مشکلاتی دارند که
بارها خداراشکر می کنید که این مشکلات را ندارید اینجا قیاس کمکت می کند  .شکر گذار خداوند باشی بابت داشته هایت.
مادیات خوب هست و هرکسی دوست دارد که رشد و پیشرفت داشته باشد. ولی آرامشی که در زندگی هست از انسان گرفته نشود که به دست آوردن آن کار بسیار سختی هست و ما همه تجربه آنرا داشته ایم پس اینجا باید تزکیه و پالایش کنیم و این هم،  یکدفعه رخ نمی دهد، طبق فرمایش آقای مهندس باید به هرچیزی زمان بدهی.
سه اصل در زندگی داریم  پندار سالم، گفتارسالم، رفتار سالم
پندار سالم یعنی افکار من اگر خراب باشد گفتار من هم بدون شک خراب می شود و در نتیجه  رفتار من هم خراب  می شود، چیزی که در جامعه شایع هست این که شخصی که داد و بیداد می کند و رک  حرف می زند و باعث رنجش دیگران می شود می‌گویند چیزی به دل ندارد و همه چیز او رو هست در حالیکه درون اوکاملا بهم ریخته و گاهی اوقات هم او و هم اطرافیان باید بدانند که درون او خراب هست .
در کتاب آسمانی خداوند می فرماید تو هر موقع که برگردی دیر نیست،  راه  بازگشت برای تو هست. 
در جهان بینی و هم  در وادی ۴ می خوانیم  که هر زمان که می توانی برگرد چون انسان قابل تغییر است .حتی اگر در قعر چاه هستی برگرد. ولی ذره ذره،  آقای مهندس در سی دی اختلاف ارتفاع می گویند: اگر در قعر چاه هستی در تاریکی مطلق هستی، اگر یکدفعه نور به تو بخورد آسیب می بینی، پس باید آرام آرام بالا بیایی تا نور را دریافت کنی. مثال اینکه اگر در منزل  باشی و یکدفعه اشعه نور آفتاب به شما بخورد سردرد می گیری  و در لحظه بهم می ریزد.
پس برای اینکه اخلاق و رفتار و پاکسازی و تزکیه و پالایش داشته باشیم، باید پندار سالم، گفتار سالم، رفتار سالم داشته باشیم .
اگر این سه اصل، مشکل  داشته باشند، درست کنیم اینکه فقط بدانیم کفایت نمی کند باید دانسته ها را به عمل تبدیل کنیم.
اگر هرچه هنر داشته باشید و به عمل نرسانید و اجرا یی نکنید هیچ نتیجه ای نمی گیرید.
سعی کنید روز به روز  به برنامه های اجرایی خود اضافه کنید تا بتوانید هر کدام را سالم  به انجام برسانید و اینگونه می توانید ظرفیت خود  را گسترش بدهید تا بتوانی هم نظم را در درون خود و هم در برنامه زندگی هم در افکار خود برقرار کنید و این خیلی مهم است که چگونه برنامه ریزی کنید. 
مثال همیشگی اقای مهندس: آبی که قابل خوردن باشد را باید تصفیه کرد آب آلوده خوردنی نیست، انسان بهم ریخته هم باید تزکیه و پالایش شود.
تزکیه!یعنی دوری از ضد ارزش ها و رفتن به سمت ارزشها 
پله ها را به مرور زمان صعود کنیم باید زمان بدهیم، اولین پله برگشت از ضد ارزشها ست.
وقتی روان آدمی به ضد ارزش ها آلوده می گردد بی قرار می شود.
دقت کرده اید گاهی اوقات یکدفعه بهم ریخته و بیقرار می شویم، چرا ؟
وقتیکه به ضد ارزش ها آلوده هستیم فرقی نمی کند هر ضد ارزشی، باعث می شود آب زلال وجود ما و صفحه سفید ی که در وادی اول گفته شده لکه دار شده است.
ضد ارزش ها چیست ؟ هر کسی به درون خود برود و فکر کند می فهمد چه عملی درست است و چه عملی نادرست، و زمانیکه  به سمت ضد ارزش ها می رویم در صورتیکه می دانیم که اینکار ما اشتباه است . این کار شیطان و نفس اماره و نیروهای منفی هست که با ظاهری بسیار زیبا ما را به سمت منفی می کشاند و توجیح می کند. اعمال ما را بصورت جعبه ای فوق العاده زیبا به ما نشان می دهد که ظاهری جذاب دارد،  ولی درون آن پر از حیوانات موذی  هست .
در حالیکه خداوند این قوت و نیرو را به ما داده تا بتوانیم آن را تشخیص دهیم. ضد ارزشها در فرهنگهای کشور های دیگر متفاوت است. در بعضی جوامع ضد ارزش(مثل حجاب  یا خوردن مشروبات الکلی) ایرادی ندارد، اما ضد ارزش هایی که خرد جهانی هم آن را ضد ارزش می دانند از قبیل دروغ گفتن، رشوه دادن،غیبت کردن ،مصرف مواد مخدر.

در پایان در پاسخ صحبتهای همسفر فریده فرمودند که شما ورزش را شروع کرده اید و این قدم است و اولبن حرکت و دوم اینکه هر روز این ورزش را انجام می دهید و این خیلی عالیست شما حرکت ها و کارهایی که انجام می دهید را نمی بینید و کارهایی چه انجام نمی دهید را فقط می بینید و بزرگ می کنید قسمت خالی لیوان هرچقدر هم باشد امیدوار کننده است.
از اینکه به صحبتهای من گوش دادید سپاسگزارم.

جلسه با دعای کنگره به پایان رسید.
تایپ: همسفر فریده
تنظیم:همسفرحمیده
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی همسفران،


لینک های مرتبط: کارگاه مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کمک راهنما همسفر فرزانه لژیون یکم شنبه 4 مرداد 1399 08:36 ق.ظ
سلام و سپاس بیکران از همسفر فریده فعال و تشکر از همسفر حمیده عزیز
همسفر مهری جمعه 3 مرداد 1399 10:21 ب.ظ
سلام و عرض ادب خدمت خانم زهرا کمک راهنمای محترم ، سپاسگزارم و خدا قوت ، خیلی استفاده کردم .
ممنونم از خانم فریده عزیز و خدا قوت برای تایپ مطالب
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic