خلاصه عملکرد لژیون یکم
دوشنبه 6 مرداد 1399 ساعت 06:41 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرحمیده دانش | ( نظرات )


کمک راهنماخانم فرزانه 
در سی دی اختلاف ارتفاع
 آقای مهندس خیلی قشنگ بیان می کنند که نیروهای منفی و اضداد باعث تکامل ما هستند. 
حال چرا این نیروهای منفی هستند؟
چرا مشکلات باید باشند،؟نیروهای منفی خود، یعنی ایجاد مشکلات ،نیروهای منفی اگر هستند بخاطر اینکه ما باید تغییر کنیم. 

ما اگر امکانات مالی و تفریحی، وسایل منزل ،ماشین و یا همسر رویایی  همه را داشته باشیم ، همه چیز تکراری و خسته کننده می شود.
ولی اگر شما چیزی نداشته باشید وبرای آن تلاش کنید آن زمان هست که ارتقاء پیدا می کنید .
مثال اینکه زمانیکه سواد ندارید و وارد کلاس اول می شوید و آموزش و سواد یاد بگیرید در آن زمان لذت ببرید و کلی انرژی می گیرید ،اینجا می شود انرژی  بدست آوردن .

حال مشکلات دیگری بوجود می اید ، که هر کسی در هر مرتبه ای در هر جایگاهی که قرار دارد اطلاعاتی برای او هست.
اصلا باید تاریکی باشد در یک نگاه اینکه اگر درشب نور نباشد ،چقدر کلافه کننده می شود.
ما برای اینکه رشد کنیم برای اینکه جایگاه ما عوض شود،نیروهای منفی برای ما می ایند و این باعث می شود تا دانایی ما بالاتر برود و  بهتر رشد کنیم و جایگاه ما تغییر کند.

نظام هستی برمبنای اضداد هست  وهر چیزی ضد  آن وجود دارد .ترس، مقابل آن شجاعت هست و شما اگر بخواهیدشجاع باشید باید از ترس عبور کنید.
 
نکته مهم این است که هرجا و هر مکانی جای شما نیست منِ همسفر و 
منِ  مادر و منِ زن جایگاه های مختلفی داریم و هرجایی جای ما نیست .از زمانیکه وارد کنگره می شوید  یاد می گیرید که با هر انسانی نگردید (نه اینکه با شخصی که حجاب ندارد)باید نگاه کنید نفس او چگونه است . انسانی که درون او خوب باشد.بعضی از انسانها صور آشکار خوبی دارند اما، صور پنهان آنها خراب است .اگر که هر دو خوب باشد که چه بهتر،ولی اولویت را به درون شخص بگذارید، دوستانی که انتخاب می کنید  ،همسایگان و اقوام خیلی دقت کنید و اگر که از کسی لذت نمی برید ذره ذره از او فاصله بگیرید تاارام آرام خودشان از شما جدا می شوند.
 
ما جایگاه خود را گم کرده ایم  وشیطان ما را فریب داده ،حالا راه برگشت است، اما راه برگشت خیلی سخت است.

در کنگره به ما می گویند درمان اعتیاد ۱۰ الی ۱۱ ماه است،پس ما باید صبوری کنیم تا بصورت مفید تمام شود و بصورت آنی  ودر یک لحظه هم تمام نمی شود بلکه باید زمان بدهیم .برای تغییر خودمان باید زمان بدهیم.
اگر در هفته و یا یک روز احساس آرامش می کنید این خیلی عالی است.و اگر نگاه کنید که روزها مثل هم نیست ودر حال رشد هستید این خیلی خوب است.
من لذت می برم  ازشما رهجوها که سی دی ها را کار می کنید و فرمانبرداری می کنید. این کلی پیشرفت برای شما و انرژی برای من است.
تغییر، تبدیل ،ترخیص را می گویند که ما باید برای اینکه تغییر کنیم باید حرکت کنیم.
 کرم وقتی که بخواهد به پروانه تبدیل شود چقدر تغییر می کند؟این کرم در پیله خود به دور خود می پیچد تغییر می کند و در درون پیله حرکت کرده و تبدیل به پروانه می شود و زمانیکه به صورت پروانه به بیرون می اید ترخیص شده است.
پس درون پیله تغییرات و تبدیلات رخ می دهد و زمانیکه پیله شکافته می شود ترخیص انجام گرفته است.
 وقتیکه بیمارستان می روید در آخر کار می گویند باید بروید واحد ترخیص تا بتوانی بیمار خود بیرون ببرید.

چرا امتحان و آزمایش می شوید؟می گوییم چراخدا یکسره مارا آزمایش می کند؟بس است دیگر

 برای این است که ما اعتقاد داریم که جهان دیگری هم هست بخاطر همین است که ما به بقا ایمان داریم،و بعد از این دنیا ،دنیای دیگری هم هست تا رشد کنیم و جایگاه ما بالاتر برود.
و برای ارتقا خود باید تلاش کنیم و سختی زیادی بکشیم،و زمان آن بگذرد و زمانهایی بدهیم تا بتوانیم رشد کنیم، کسی که مدرک  دکترا می گیرد یک شبه امکان ندارد.۲۰سال درس خوانده دیپلم ،لیسانس ، دکترا خوانده تا بتواند دکتر شود و این سختیهای خاص خود را داشته است.
پس برای عبور از سختیها باید از گذرگاه های سخت عبور کنیم و جایگاه خود را بالا ببریم  و این به خودم مربوط می شود تا جایگاه خود را تغییر بدهم .بعضی مواقع ما می خواهیم ولی حرکت نمی کنیم که به وادی ۵برخورد می کنیم.

ا
 سلام دوستان اکرم هستم همسفر

سی دی از فرمانبرداری تا فرماندهی؛
آقای مهندس فرمودند که فرمانده انسان است که به یکسری نیرو، چه بیرونی چه درونی تسلط داشته باشد. به انسان می گویند فرمانده. 
بچه ای که می خواهد راه بیفتد مغزش به او فرمان می دهد که راه برود. یا چیزی که زمین می افتد مغزش فرمان می دهد که این شیء را بردار. مغز هست که به بچه فرماندهی می کند. 
کسی می تواند فرمانده باشد که کارهایی که از دیگران می خواهد که انجام دهند که به شخص فرمانده می گوییم. یعنی توانسته به شخص بگوید که آنطوری که می خواهد کار را انجام دهد. حالا این فرمانده، می تواند خودمان باشیم. نسبت به کارهای خودمان، برای مثال شخص مصرف کننده به فرد فرمان می دهند که مواد مصرف کند ،یا این کار را انجام دهد. انسان برای اینکه توانایی کسب کند باید به دانایی برسد. برای رسیدن به دانایی باید آموزش ببینیم و برای آموزش باید استاد، راهنما و معلمی داشته باشیم تا بتوانیم به آن مرحله آموزش برسیم و خوب آموزش ببینیم تا بتوانیم خودمان  استفاده کنیم تا فرمانبردار خوبی باشیم. که  ماهم بتوانیم بعد از مراحلی فرمانده خوبی برای دیگران باشیم. همانطور که راهنماهای ما فرمانده ما هستند و ما باید به سخنانشان خوب گوش کنیم تا بتوانیم فرمانبرداری را انجام دهیم.
پس ما باید روی خودمان کار کنیم و شخص مصرف کننده هم با سفر و ترمیم سیستم ایکس و سیستم شبه افیونی بدنش می تواند فرماندهی جسمش را بدست بیاورد.

 سلام دوستان فریده هستم همسفر
 سی دی اختلاف ارتفاع؛ 
در نظام هستی همه جیز بر مبنای اضداد بنا شده و اگر این اضداد را برداریم سیستم هستی بهم می ریزد. مثالی که در سی دی بیان شده؛ در یک منطقه گرگها را چون آهو ها را می خوردند از بین بردند و همینطور طی ۳۰-۴۰ سال تبدیل به یک بیابان شده بود. بعد از مدتی فهمیدن که وجود گرگ در هر منطقه ای لازم است و چند گرگ را در آن منطقه خشک رها می کنند. بعد از مدتی متوجه می شوند که آن منطقه سرسبزی اش را بدست می آورد. برای انسان ها هم همینطور. سوال می پرسند که اگر خداوند قدرت مطلق هست چرا شیطان و نیروهای اضداد را بوجود آورد؟ خداوند می توانست شیطان را از بین ببرد، اما حساب سیستم و هستی بر این بود که یک اضدادی در دنیا باشد تا مردم  زندگی شان یکنواخت نباشد.
نیروهای منفی و اهریمنی باید باشند تا انسان خوب را از بد تشخیص دهد و بداند که اختیار دارد تا بتواند چه  راهی را انتخاب کند. 
در یکی از سی دی ها آقای مهندس مثال زیبایی می زنند؛ روزی حضرت سلیمان به خداوند می گوید می شود چند روزی شیطان را بیکار کنی تا مردم ممکلت من در آسایش زندگی کنند. خداوند به گفته سلیمان گوش می دهد و بعد از مدتی می بیند که بازار  آبادی حضرت سلیمان بی رونق و خلوت شده از کسی می پرسد افراد این بازار کجاهستند؟ شخص می گوید همه رفتند گورستان ومنتظر مرگ خودشان شده اند. چرا ؟که هیچ هدف و انگیزه ای ندارند و همه چیز هست. و حضرت سلیمان به خداوند می گوید که خدایا شما تمام کارهایتان بنابر حساب و کتاب است. 
نیروهای منفی تمام اختیار انسان را از او می گیرد. یک مصرف کننده زمانیکه  تمام اختیار خودش را و فرماندهی جسم خودش رابه مواد مخدر می دهد به راحتی نمی تواند برگردد و باید راهی را که آمده آرام آرام برگردد. 
در مورد خمر صحبت می کنند که در وادی ۱۱ هم صحبت شده. خمر یعنی پوشاننده، حجاب که روی شخصیت انسان پرده می کشد و انسانی که به مواد مخدر آلوده می شود را شخصیت آن پرده کشیده می شود و همچنین هر انسانی که ضدارزش انجام می دهد روی شخصیتش حجاب و پرده کشیده شده که کار نیروهای اهریمنی هست.

سی دی از فرمانبرداری تا فرماندهی؛
یک رهجوی خوب رهجویی است که سرش را با سر راهنما عوض کرده باشد و زمانی می تواند به نتیجه و رهایی و آرامش برسد که تمام صحبتهای راهنمایش را به جان و دل قبول کند و بداند که راهنمایش تمام پستی و بلندی های این مسیر را گذرانده و به آن آگاهی دارد و وقتی خودش به رهایی رسیده پس یک آدرسی دارد که بتواند رهجویش را هم به مقصد برساند. و راهنما تمام تابلوهای مسیر را برای رهجو می گذارد تا بتواند به راحتی مسیر را طی کند.
زمانی انسان می تواند به فرماندهی برسد که در گذشته فرمانبردار خوبی بوده باشی. در یک پادگان، زمانی نظم برقرار می شود که سرباز بتواند فرمانبردار خوبی باشد. اگر توانستی از آموزگار خودت درس بگیری پس به هدف خود می رسی .اما اگر نتوانستی روزگار آنچنان درس را به تو می دهد و مجبور می شود تاریخ را دوباره در خودت تکرار کنی تا به نتیجه برسی.

کمک راهنماخانم فرزانه: 

مختصری از CD اختلاف ارتفاع و وادی ۱۱
 در وادی ۱۱ در باره ی الهام و القاء صحبت می کند. الهام همان صوت است که گاهی می گوید کار هایی را انجام دهیم. القاء از تلقین می آید که می تواند خوب یا بد باشد. که گاهی خودمان به خودمان می دهیم و گاهی دیگران به ما. در این قسمت ما با اختیار خود می توانیم وارد ارزش ها یا ضد ارزش ها شویم. که هرچه نادان تر باشیم نفس اماره فرمانروایی می کند و هرچه داناتر باشیم نفس لوامه یا همان روح فرماندهی می کند.
انسان ها موجوداتی حریص، زیان کار، ناسپاس و پنهان کننده خدای خود هستند. یک انسان با اعمال و رفتارش هم به جسم و روح و روان خود ودیگران آسیب می رساند.
تعادل یک قانون است و افراط و تفریط خواست ما ( نفس ما) است.
ما برای اینکه منابع را در ارتفاع قرار دهیم باید:
۱. منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی 
۲. اختلاف پتانسیل درونی و بیرونی برای کسب انرژی داشته باشیم.
برای اینکه انسان تبدیل به چشمه ای جوشان شود به منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی نیاز دارد. منابعی مانند کتاب قرآن، بزرگان و ... .
برای به وجود آمدن انرژی و جا به جایی آن با خدمت کردن و تغییر جایگاه آنرا به دست می آوریم و باید برای تغییر و لذت خودمان خدمت کنیم نه برای نشان دادن به دیگران.
وجود نیروهای منفی و ظلمت برای ایجاد انرژی پتانسیل به عنوان یک نیروی مکمل است. نیروهای منفی نیروهای مکمل هستند .چرا که انسان با آنها به تکامل می رسد. اگر ما نیروی منفی نداشته باشیم و هرچیزی را که می خواهیم و آرزو داریم را داشته باشیم همه چیز تکراری می شود و خیلی زود خسته می شویم. ولی اگر چیزی را نداشته باشیم و برای به دست آوردنش تلاش کنیم ارتقاء پیدا می کنیم پس ما برای رشد کردن و عوض شدن جایگاه به نیروی منفی نیاز داریم. 
هرچه دانایی ما بالاتر برود بهتر رشد می کنیم. نظام هستی بر مبنای اضداد یعنی هرچیزی ضدش است مثل ترس که مقابل شجاعت است.
هر انسانی را برای دوستی انتخاب نکنیم. کسی برای دوستی مناسب است که درونش خوب باشد. برای تغییر خودمان به زمان نیاز داریم تا بتوانیم حرکت کنیم پس باید تلاش کنیم و به خودمان زمان بدهیم.
امیدوارم که توانسته باشم مطالب را به خوبی به شما ارائه  داده باشم.
خدارا خالصانه شکر می کنم که امروز سعادت و فرصت این را داشته ام تا در خدمت شما ودر لژیون باشم و انرژی بگیرم.

تایپ:همسفراکرم وهمسفر فریده
تنظیم:همسفرحمیده

لینک های مرتبط: کارگاه مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 8 مرداد 1399 11:06 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به خانم فرزانه عزیز
و تشکر از خانم حمیده عزیز
همسفر اکرم سه شنبه 7 مرداد 1399 04:44 ب.ظ
خداقوت خانم فرزانه درکنار شما از تجربه شما استفاده خواهیم کرد
کمک راهنما همسفر فرزانه لژیون یکم دوشنبه 6 مرداد 1399 10:23 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به همسفران عزیزم خانم اکرم و خانم فریده بابت تایپ مطلب و مشارکت های خوبشان.
خدا قوت ویژه به همسفر حمیده عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic