خلاصه عملکرد لژیون ششم
چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 08:10 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرحمیده دانش | ( نظرات )به نام قدرت مطلق الله 
لژیون مجازی ششم در روز شنبه ۷ مرداد با دستور جلسه  سی دی از فرمانبرداری تا فرماندهی آقای امین با حضور ۱۳ نفر از همسفران لژیون ششم با استادی خانم مهناز رآس ساعت ۱۷/۳۰ آغاز به کار کرد .

سخنان استاد ( خانم مهناز ) ؛
این سی دی بسیار قشنگ بود ؛ به من یاد می دهد که شرط اول فرماندهی خوب این است که یک فرمانبردار خوب باشیم ؛ آنهایی به فرمانبرداری گوش می دهند که قوانین را رعایت می کنند . یعنی آنچه را که راهنمایشان می گوید انجام می دهند . من خودم قبل از اینکه به کنگره بیایم آنقدر منیت داشتم که اصلا فرمانبردار خوبی نبودم ؛ و اوایل ورودم به کنگره شاید به حرف های راهنمایم گوش نمی دادم و این به قول معروف دودش به چشم خودم می رفت ؛ و بیشتر نیروهای منفی در کارهایم دخالت داشتند .
اینکه گفته می شود اگر فرمانبردار خوبی باشی ، فرمانده خوبی می شوی به قول آقای امین یک قانون است ؛ و آموزش هایی که راهنما به رهجو می دهد باید در زندگی کاربردی شود . فقط در حرف نباشد بلکه عمل مهم است .
اوج انسانیت زمانی است که به فرمان عقل نزدیک بشویم . اگر ما فرمانبرداری را خوب انجام ندهیم راه برای دخالت اهریمن باز می شود .
ما چگونه می توانیم یک فرمانبردار خوب باشیم ؟
فکر می کنم با آموزش ، آموزش و آموزش ؛ و آموزش باید طوری باشد که بتوانیم در زندگی کاربردی کنیم .
دامنه فرماندهی زمانی وسعت پیدا می کند که آموزش ها را درست به کار ببندیم .
هر جایگاه بهایی دارد و بهای فرمانده بودن هم فرمانبرداری است .به طور کامل و هر جا که انسان احساس شعف بکند باید بدانیم یک چیز تازه در ما به وجود آمده ؛ و باید بدانیم که فرمانبردار خوبی بودیم و بی شک صدای پای استاد را خوب شنیدیم و آن راه را می بپیمائیم .

مشارکت خانم سارا ؛ 
من خیلی ترس داشتم برای اینکه بتوانم در جمع صحبت کنم و همیشه از بچگی این ترس وجود داشت ؛ و ترسم همراه با لکنت بود که خیلی زیاد نبود ؛ اما ترس توان حرکت را به من نمی داد . تا موقعی که راهنمایم گفت حرکت کن . تو باید با ترس هایت رو به رو شوی و بتوانی که فرمانروایی صحبت کردنت را در قسمت ترس به دست بگیری . برایم حرکت کردن  خیلی سخت بود. اما واقعا تجربه ای که داشتم همین بود ؛ چون یک راهنما قادر است بسیاری از مسائل،  ترس ها و توانمندی ها را در رهجو ببیند و استعداد های او را رشد بدهد ؛ همین که توانستم با آن ترس رو به رو شوم برایم بسیار جای شکر دارد .همین جا تشکر می کنم از راهنمای عزیزم و برایشان بهترین ها را می خواهم ‌.

مشارکت خانم نفیسه ؛
وقتی سی دی از فرمان برداری تا فرماندهی را گوش می دادم حس می کردم که مخاطب این سی دی خودم هستم و با مطالب سی دی همزاد پنداری می کردم  . برداشتم  این است که در زندگی هر کس که در کنار ماست می تواند یک راهنما باشد . گاهی این راهنما ما را به کارهای خوب هدایت می کند و گاهی به کارهای ضد ارزش ؛ تجربه ای که من دارم پدرم در گذشته رستوران داشت . چند سالی بود که کلا علاقه داشتم این کار را انجام بدهم ؛ و ترسی در وجودم بود که می گفتم نمی توانم ؛ و افرادی در کنارم بودند که می گفتند کار سختی است و تو قادر نیستی انجام بدهی . تا اینکه تصمیم به عمل گرفتم ؛  پدرم هم در ادامه مشوقم شد و جا دارد از راهنمای عزیزم تشکر کنم که همیشه صحبت هایشان مانند وحی در گوش من بود . که می گفتند حرکت کنم.
احساس می کنم به من انرژی مثبت می دهد برای آن دسته از کارهایی که فکر می کنم نمی توانم انجام بدهم .
از مسافرم تشکر می کنم ، وقتی احساس می کنم تا اندازه ای به تعادل رسیده یک امیدی در دل من زنده می شود و قدم هایم را می توانم  محکمتر بر دارم .خوشحالم که توانستم بر ترسم غلبه کنم و کاری را که مدت ها بود دوست داشتم انجام بدهم را شروع کنم و به جسم و مغزم فرمان بدهم که می توانم .

مشارکت خانم فاطمه ؛
برداشتم از این سی دی این بود که من باید فرمانبردار خوبی باشم تا به فرماندهی برسم .طی مدتی که در کنگره هستم آموزش هایی را که گرفتم را باید برای خودم و مسافرم کاربردی کنم تا فرمانده لایقی باشم . در صور آشکار و صور پنهان آن حس خوب را داشته باشم . در هر کاری باید به دانایی موثر برسم تا در ادامه فرمانده خوبی باشم .

مشارکت خانم مائده ؛
فرمانبرداری را واقعا کنگره به من یاد داد ؛ و آنجایی آموختم که واقعی به کنگره وصل شدم ؛ و بدون چون و چرا سی دی می نوشتم تا قبل از آن برای هر کاری دلم می خواست دلیل آن را بدانم .
یک چیزی که فرمانبرداری دارد این است که در زندگی هر چیزی که پیش می آید،  دست و پا زدن را خیلی کم می کند و قدرت خاصی در فرمانبرداری است که به انسان قدرت می دهد که در وضعیت پیش آمده بگویی چشم و با تمام شرایط بخواهی بسازی ...
تجربه ای دارم در این مورد ، چند سالی است که می خواهم کاری را شروع کنم ؛ و خداوند انسان هایی را که برای این کار دور و برم قرار داد فرمانبردار بودند ؛ از من خیلی فرمان می گرفتند ؛ و بدون اینکه بخواهم یک جایگاه فرماندهی داشتم ؛ و خداوند یک دفعه این انسان ها را از من گرفت و من خیلی تنها شدم ؛ و به آنجا رسیدم که خواستم کار را رها کنم و بروم تا در جایی دیگر فرمانبردار شوم ؛ و کار کنم ؛ و آن شخص هم به موقعیت کاری من نیاز داشت ؛ و طوری شد که کار با هم یکی شد و باعث رشد و پیشرفت برای من شد ؛ که برای من سود بود بر خلاف تصورم ؛ بعد فکر کردم که خداوند به من تلنگری زد تا فقط نخواهم فرمانده باشم به نسبت فرماندهی ، فرمانبردار هم باشم .

مشارکت خانم اعظم ؛
آموزش هایی را که من از راهنمای عزیزم می گیرم وقتی بتوانم آنها را در زندگی کاربردی کنم قطعا یک فرمانبردار خوبی هم خواهم بود . من یک جاهایی منیتم باعث شد که نتوانم این آموزش ها را به کار ببرم . به خواسته ای که داشتم نرسیدم . همیشه گفتم که چرا من ؟ 
چرا من باید این آموزش ها را کاربردی کنم ؟
ان کسی که باید آموزش ببیند نمی بیند ، من بیایم و آموزش بگیرم ؟
به خاطر همین مرا در آن جایگاهی که قرار گرفتم عقب انداخت . هر چیزی قوانین خاص خودش را دارد . اگر در هر کاری توانستم آن قوانین را اجرا کنم قطعا یک فرمانبردار خوبی هم می تواند باشد .

سخنان کمک راهنما خانم شهین ؛
یک همسفر به یکسری از آموزش ها نیاز دارد تا  بستر بهتر  برای سفر یک مسافر در کنگره فراهم بشود  . که بستر در واقع دانایی و ظرفیت شخص است که باید رشد کند . عشق و محبت به این نیست که همیشه زندگی گل و بلبل باشد . عشق و محبت ، بهترینش   درد و رنج دارد ؛ کنده کاری دارد ؛ مثل جواهر و لعل  و الماسی زیبا را که می بینیم ، خیلی روی آن ها کار شده تا آن حد زیبا شده و الا هر طلای ساده ای پشت ویترین طلا فروشی زیباست، اما آن طلایی که ریزه کاری و تراشکاری شده بی شک قیمتی تر است . در صور پنهان ما همچنین اتفاق هایی می افتد که کیفیت زندگی ما را بالا می برد ‌.
خداوند به انسان اختیار را داد و در واقع انسان را فرمانده خلق کرده ؛ یعنی تو فرمانده خودت هستی ؛ مواظب خودت باش و این را دست اهریمن نده ؛ حالا انسان اشتباه می کند و آن را دست اهریمن می سپارد ؛ فرمانده اصلی درون ما ، قوه عقل ماست ، موقعی که ما آن را اسیر اهریمن می کنیم ؛ تضعیف می شود ؛ اهریمن قدرت پیدا می کند ؛ برای دستور دادن به ما شرط می گذارد .
وقتی ما برای انجام یک کار ساده مثل مسواک زدن ، بلند نمی شویم ، فرماندهی نداریم ؛ چگونه می خواهیم یک زندگی را اداره کنیم ؟
ما باید آنقدر خودمان و درونمان را بشناسیم . قدرت و توانمندی های درونمان را به واسطه آموزش های کنگره شناختیم . باید از همین کارهای کوچک شروع کنیم . کار امروز را به فردا نسپاریم . من خودم اینگونه بودم ؛ یک ماه عقب انداختن در زندگی یکسال مرا عقب می اندازد ‌.
در مثلث دانایی که شامل آموزش ، تجربه و تفکر است ؛ وقتی روی این سه ضلع خوب بتوانیم مانور بدهیم یعنی اینکه فرماندهی درون مان را به دست آوردیم ؛ ولی به نظر من موقعی که ما فرماندهی مان را از دست می دهیم ترس ، منیت و نا امیدی که سه ضلع مثلث جهالت هستند کاملا بر ما غلبه می کند. مخصوصا ترس و منیت ، البته زمانیکه فرمانده هم هستیم این ها به سراغ ما می آید؛ باید خیلی هوشیار و بیدار و آگاه باشیم  ؛ همان می شود قبله گم کردن ، وقتی جایگاهی را به دست آوردیم قبله مان را گم می کنیم و از ظرفیت مان خارج می شویم ؛ در صورت غلبه بر این سه ضلع می توانم از ارزش ها و لذت های درونی بیشتر جوشش و بخشش داشته باشیم .
از هر کسی نمی توانیم فرمانبرداری کنیم ؛ ما در درون هم نیروی مثبت  و منفی داریم ، روح و جن را داریم ؛ ما باید از روح و عقل مان فرمانبرداری کنیم ؛ نه آن قسمتی که به ظاهر لذت بیشتری دارد اما نتیجه آن حال خرابی است ؛ همان رقصی که آقای امین می گویند ؛ زمانی است که جسم با حس و عقل همسان می شود ؛ خیلی اتفاق های خوبی می افتد .


با چرخش سبد پول و خواندن دعای کنگره ۶۰ لژیون ششم ساعت ۱۹ به کار خود پایان داد ..

تایپ:همسفرمهری

تنظیم:همسفرحمیده

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی همسفران،


لینک های مرتبط: کارگاه مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پریسا جمعه 10 مرداد 1399 06:00 ب.ظ
خدا قوت
همسفر اکرم پنجشنبه 9 مرداد 1399 08:22 ق.ظ
خدا قوت به اعضای لژیون ششم وخانم شهین عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic