خلاصه عملکرد لژیون یکم
جمعه 10 مرداد 1399 ساعت 12:46 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرحمیده دانش | ( نظرات )به نام قدرت مطلق  

دومین جلسه از لژیون یکم با ستور جلسه سی دی وادی پنجم قسمت دوم و سی دی طبیعت روز سه شنبه مورخ ۹۹/۵/۷ راس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز بکار نمود.

مشارکت همسفرمهدیه:

سلام دوستان مهدیه هستم همسفر 
سی دی دوم وادی پنجم        
  بعد از چهار وادی تفکر هفت موردرا باید برای از قوه به فعل درآوردن تفکر انجام دهیم.    
۱-برگشت از ضد ارزش ها ۲-خود داری ۳-قناعت ۴-صبر ۵-تجسس،قضاوت وغیبت ۶-پس انداز ۷-توکل،رضا وتسلیم        

 قناعت:ما در زندگی خود باید از طبیعت الگو بگیریم، همانگونه که طبیعت (درختان وگیاهان) از آب روان،خاک و کود ،یعنی از کمترین و ساده ترین امکانات بهترین چیزها(انواع گوناگون میوه و سبزی)را به ما می دهند ما نیز باید از کمترین امکانات خود استفاده کنیم وبهترین زندگی را بسازیم . ما در زندگی خود باید پس انداز وقناعت داشته باشیم. ولی نه در آن حد که از درآمد خود لذت نبریم.در هر چیز باید قناعت کنیم ،قناعت یعنی استفاده درست از هر چیز . در مورد آموزش هیچگاه قناعت نکنیم. با تمام تلاش ودقت از آموزش ها بهترین استفاده راببریم تا بتوانیم به بهترین جایگاه در زندگی خود برسیم.

سخنان کمک راهنما فرزانه
سلام دوستان فرزانه هستم یک همسفر
ان شاالله بتوانیم از ایمان و نور وانرژی همدیگر بهره ببریم. دستور جلسه وادی پنجم قسمت دوم سی دی است.آقای مهندس می فرمایند اگر ما معنی قناعت را درست بفهمیم، متوجه می شویم که فقط در مورد پول نیست یا کمتر خوردن نیست، ما باید در همه موارد و سطوح قناعت کنیم.یعنی باید از کمترین چیز بیشترین بهره را ببریم. فقط مصرف کننده نباشیم، همهٔ اعضای خانواده باید مفید فایده باشند.کارهای شخصی خودشان را نجام دهند.خیلی ازاین اختلاف هایی که در زندگی شخصی دارند از همین است.انسان ها چیزهای زیادی دارند ولی نتوانسته اند از آن درست استفاده کنند.حمایتهای بیجای ما باعث می شود بچه ها بد بار بیایند.ما می توانیم قناعت را یادشان دهیم، البته با محبت.
مثلا مقداری پول دارید آنرا می توانید یک شب خرج کنید یا می توانید آن را دو،  سه هفته خرج کنید، که این کار بهتر است. در این وضعیت که بیماری است یا فرقی ندارد در هر شرایطی، باید یادبگیریم چگونه خرج کنیم.
ما همسفرها باید صبر داشته باشیم.کفش های آهنین بپوشیم تا می آییم  و می رویم کفشهایتان خراب نشود، خسته نشویم و محکم باشیم. صبر زمان می خواهد، و در پی صبر استقامت می خواهد تا برسیم به پایان خط، همسفر باید به این صورت باشد. ممکن است طوفان ها، پستی بلندی های زیادی اتفاق بیفتد، ولی باید ادامه بدهید. شما باید آنقدر استقامت و صبر داشته باشید تا به آرامش برسید و بعد از یازده ماه به رهایی برسید.
در مورد تجسس، قضاوت و غیبت هم ، من به تمام رهجوها می گویم که در مورد همدیگر تجسس نکنید. حرف لژیون را بیرون از لژیون نبرید. بعد از تجسس ناخودآگاه قضاوت می آید. اگر ما تجسس نکنیم قضاوتی رخ نمی دهد.وقتی قضاوت کنیم پشت سر آن غیبت می آید، حکم صادر می کنید و بعد آن را اجرا می کنید، اصلا در مورد دیگران نباید صحبت کنیم. پس اگر این کار را می کنیم حتما ما خودمان مشکلی داریم.
همسفران عزیز؛ کنگره کاری که با ما می کند این است که ما را با خودمان روبرو می کند. شاید اولش برای ما دردناک باشد و ناراحت بشویم و می گوییم واقعا من غیبت می کنم، دروغ می گویم، حسادت می کنم و.....هر کدام از این چیزها را که داریم اشکالی ندارد، مهم این است که بپذیریم که این مشکل را داریم پس باعث می شود که بیشتر به خودمان بپردازیم وتوجه کنیم به ضد ارزشها، آنها را حل کنیم.باعث می شود که سی دی را به خودتان تطبیق بدهید، من کم صبرم، تجسس می کنم، بی جا قضاوت می کنم، غیبت می کنم، من توکلم ضعیف است، راضی نیستم به رضای خداوند ناشکرم و... پس اگر نگاه کنیم می فهمیم که چه صفاتی داریم.
وقتی دنبال تجسس، قضاوت و غیبت هستیم پس انسانهای بیکاری هستیم که دنبال حاشیه هستیم. یک انسانی که برنامه داشته باشد این کارها را نمی کند.
امیدوارم بتوانید برنامه ریزی داشته باشید اگر اینطور باشد رشد عقلی ما زیاد می شود نگذارید رکود داشته باشید.
در مورد توکل هم آقای مهندس خیلی زیبا صحبت کرده اند.
در مورد توکل و رضا و تسلیم خدا هم ، هر کس توکل کند نتیجه کارهای خود را می بیند. هر چیزی که خداوند برای ما قرار داده باید تسلیم بشویم. در رضای خدا هم ، هر چه خدا داده ما تسلیم هستیم. ولی در مورد آن خواسته نیست فقط در مقام خداوند تسلیم خواسته خداوند هستیم.در مورد رضای خداوند اگر موافق خواسته ما باشد ما راضی هستیم اما در مقام تسلیم، خواسته، خواسته خداوند است.

سی دی طبیعت و سی دی عمل به ظاهر نیک و عمل سالم ارتباط با وادی ۵ هم دارد که استاد امین خیلی قشنگ بیان می کنند که ما باید حواسمان باشد که وقتی که نمی دانیم کاری درست هست یا نه بهتر آن است که انجام ندهیم.
که بند دوم پله های تزکیه و پالایش در وادی۵ قسمت دوم که  خودداری گفته می شود، که اگر این وادی را به فعل رسانده باشیم وحرکت کرده باشیم، خیلی راحت می توانیم عمل سالم انجام بدهیم و تشخیص بدهیم.
یعنی اگر من وادی  ۵ را اجرا کرده باشم راحت می توانم تشخیص بدهم که وقتی سر دو  راهی  قرار گرفتم این عمل به ظاهر نیک هست یا عمل سالم است. عمل به  ظاهر نیک چیست؟ عملی به ظاهر خوب ولی باز خورد و نتیجه خوبی ندارد و طی زمان نتیجه آن را نشان داده می دهد. اولش لذت بخش و شادی آور است اما در طی زمان متوجه اشتباهمان می شویم.
مثالی که برای ما همسفرها پیش می آید اینکه :دوستی به ما می گوید که امروز می توانید با هم به خرید برویم ،در حالیکه کار خانه ات مانده، کلاس داری، و کارهای دیگری که باید انجام بدهی و نمی توانی امروز با او بیرون بروی، 
اما در رو در بایستی قرار می گیری  جواب مثبت می دهی، و با او به خرید می روی، برای دوستت کار انجام می شوداما کارهای خودت همه مانده و حال خوبی نداری، این عمل به ظاهر نیک گفته می شود.. شاید به خودت بگویی که من کار خوبی انجام داده ام پس چرا حالم خوب نیست ؟
اگر شما کارهای خودت را انجام دادی بعد رفتی درکارها به دوستت کمک کردی، این عمل سالم می باشد.
پس کارباید سالم و درست و صحیح باشد.  
خیلی وقت ها ما از روی احساسات عمل می کنیم. احساسات باعث می شود که ما درست نتوانیم عمل سالم انجام داده باشیم، احساسات ناخالص باعث می شود تا در پشت آن ترحم و دلسوزی داشته باشد و در پشت این ترحم و دلسوزی ناتوانی من، وجود دارد در مورد مسافر هم اینگونه می باشد.
و عمل سالم این هست تا خودش شربت خودش را بخورد، کاری به او نداشته باشید، واینکه عمل سالم این هست که او را رها کنید.
 این دلسوزی ناتوانی من می باشد، و در ادامه تخریب بوجود می آورد .
چه زمانی تخریب بوجود می آید؟ زمانیکه نا توانی تبدیل به توانایی می شود 
شما همسفر، وقتی  دلسوزی نابجا می کنید ، بعداز رهایی مسافر، ناتوانی او تبدیل به توانایی می شود، و مسافر دلسوزی شما را قبول ندارد. این باعث می شود حتی در شما هم تخریب بوجود بیاورد .چه تخریبی؟  
ای همسفر: در شما توقع ایجاد می شود که من این همه برای مسافرم خدمت کرده ام و این همه ایستادم به پای زندگی اش و مصرف او و این همه ناملایمت های سفر و کم و کاستی زندگی را تحمل کرده ام و الان که رها شده با من این گونه رفتار می کند. اینجا هست که تخریب ایجاد می شود، ولی اگر از اول شما عمل سالم را به پیش ببرید و فرمانبرداری کنید و هر چه که راهنما می گوید انجام بدهید خیلی عالی و کم کم با هم رشد می کنید و بدانید که خودداری مهم است،  ترحم مهم است پشت ترحم ترس هست. اگر ما عمل سالم انجام نداده باشیم و پالایش خودمان را انجام نداده باشیم وقتی که سر دوراهی قرار می گیریم و جهالت من بیشتر شده باشد وقتی که زمان اختیار من شده باشد، تشخیص نمی توانم بدهم. تشخیص یعنی دانایی

در جهان بینی می خوانیم کسی که به قوه تشخیص رسیده باشد یعنی دانایی کسب کرده است.
دانایی هم یک مثلث هست که تفکر ،تجربه ،آموزش همراه دارد.

شما آموزش را از راهنما می گیرید و تجربه را هم که داشته اید و از تجربیات دیگران هم استفاده می کنید. حالا به تفکر‌می رسید که کار ی را که می خواهید انجام بدهید کاردرستی باشد. 
تفکر در اینجا یعنی تزکیه و پالایش را انجام داده باشید .دانایی در شما رخ داده باشد و به اجرا رسیده باشد و در طی آن تفکر و عمل درست را انجام بدهید. پس می شود تفکر سالم ، گفتارسالم ، کردار سالم کردار سالم همان انجام عمل سالم می باشد .
وقتی سر دوراهی قرار می گیرید اینجا تمام چیزهایی که یاد گرفتید شما را کمک می کند. پس نگذارید الهامات شیطانی به ما القا شود. بلکه الهامات، الهی باشد.
چه زمانی می توانید بفهمید که الهامات شیطانی یا الهی هست؟زمانیکه خواسته من دقیقا خواسته الهی و درست  باشد .
و اینکه خواسته دارم خیلی مهم هست، اما چه خواسته ای دارم؟
 نشانه نفس خواسته است. شما خواسته دارید و می توانید کسی را بُکشید و یا داد بزنید و یا خواسته دارید از ضد ارزش ها برگشت داشته باشید.شما هر کار یا عملی انجام بدهید در دیگران و خودتان اثر گذار است. اگر عمل سالم انجام بدهید اثرات مثبت و خوبی دارد و مثل خورشید هم گرما و هم نور دارد.
ولی اگر عمل نادرستی باشد تخریب ایجاد می کند وباز هم تخریب آن به خودمان برمی گردد و اگر مردم از ما راضی باشند انرژی می گیریم ولی اگر مردم از ما ناراضی باشند انرژی منفی می گیریم. بعضی وقت هاهیچ کاری انجام ندادن و سکوت کردن خوب است نمی گویند شما لال هستید.
بعضی جاها سکوت کن، 
هیچ چیز بدی نیست اگر حرفی نزنید و کاری نکنید ، و گاهی اوقات حرف نزدن و کاری نکردن بهترین کار می باشد.
پس اینکه ما هرچقدر روی خودمان کار کنیم توانایی و دانایی خودمان را بالاتر می بریم و سر دوراهی کمتر آسیب می زنیم و نفس‌اماره ما را گمراه نمی کند. هر چقدر وادی ۵ را کمتر کار کرده باشیم موقع عمل سالم دچار گمراهی می شویم.
و این خیلی مهم است ما چهار جلسه  روی وادی۵ کار کرده ایم واز شما می خواهم که خیلی روی آن تاکید کنید. 
ممنون که به صحبتهای من گوش کردید.

مشارکت همسفراکرم
سلام دوستان اکرم هستم همسفر

سی دی طبیعت
عمل به ظاهر نیک؛ منظور همان دلسوزی های نابجا است که باعث تخریب می شود. مثال: یک خانمی خرج برادر و خانواده اش را داد ولی این کار باعث شد برادر تازه در پنجاه سالگی شروع به کار کند. با اصل خودداری وادی پنجم که خودداری هست مربوط می شود،  چرا که نمی دانیم اگر کارمان درست است یا نه، انجام ندادنش بهتر است.
جسم انسان هم مثل کره زمین است. همینطور که دور زمین را لایه ازون گرفته دور انسان را هم لایه ای از انرژی گرفته.
انسان امواج منفی دارد از صفر تا چهل. وقتی عصبانی می شود امواج منفی اش به ۴۰ می رسد وقتی می خوابد امواجش به ۱۰ می رسد.

در سی دی  وادی پنجم قسمت اول گفتیم آنچه در جهان ذهنی خود داریم باید به مرحله عمل در بیاوریم یعنی از قوه به فعل دربیاوریم .
پله هایی را برای تزکیه و پالایش بیان کرده اند:
اول: بازگشت از ضد ارزشها
یعنی اگر ما از پله اول  به پله پنجم رفتیم یکدفعه نمی توانیم به پله اول برگردیم تک تک باید برگردیم.
دوم خودداری: یعنی کارها را با عقلمان انجام بدهیم ،یعنی اگر نمی دانیم کاری که می خواهیم انجام بدهیم درست هست یا نه، بهتر است که انجام ندهیم.
سوم  قناعت: یعنی از کمترین امکانات بهترین و بیشترین بهره را ببریم.
چهارم صبر: مشکلی  برای من پیش آمد و با صبر کردن و توکل به خدا مشکلم حل شد و به آرامش رسیدم. به من ثابت شد که بعد از صبر، آرامش هست. برای اینکه مشکلاتمان را پشت سر بگذاریم باید تلاش کنیم و نیاز به زمان داریم و حتی برای غذا پختن هم نیاز به زمان داریم
پنجم: تجسس، قضاوت و غیبت
قاصی اگر تجسس می کند کار و وظیفه اش است .اما وقتی که ما در زندگی دیگران تجسس و فضولی می کنیم کار ضدارزشی است و می گوییم کار درستی دارم انجام می دهم و کاری که یک مردی انجام داده به همسرش می گویم و قضاوتش می کنم و در نهایت پشت سرش غیبت می کنم. نتیجه این می شود که اگر به گوش آن فرد برسد همه چیز سر غیبت کننده خراب می شود پس بهتر است  که تجسس نکنیم.
ششم پس انداز: پس انداز در تمام لحظه های زندگی باید انجام بدهیم و نگوییم ندارم که پس انداز کنیم. من از بچگی به پسرهایم پس انداز کردن را یاد دادم. گاهی برای خریدهایشان می گویم کم دارم ولی اگر لازم دارید از پس انداز های خودتان بخرید. با این کار فرزندانمان یاد می گیرند که پس انداز کنند. چون زندگی بالا و پایین دارد و آن زمان لذت خاصی می برند، چون زمانیکه فکر می کرده نمی توانسته به خواسته اش برسد با پس اندازش می تواند به خواسته اش برسد.
هفتم توکل، رضا و تسلیم:
در توکل هر انسانی به خواسته اش می رسد در هر کاری توکل کنید و هر چیزی پیش می آید راضی باشیم به رضایت خدا. مثلا من می خواهم ماشین بخرم اما جور نمی شود اینجا باید راضی باشم چون ممکن است با ماشین اتفاقات بدی برایم رخ بدهد. شاید پولی که برای ماشین هست یک جای بهتری در زندگی به درد من بخورد. و سعی کنیم با اینکه خیلی سخت هست تسلیم خواسته خدا شویم.

سلام دوستان پروین هستم یک همسفر
دو سه هفته درگیر بیماری پسرم بودم از سخنان دوستان و کمک راهنمایم استفاده کردم و از اینکه در جمع شما هستم خوشحالم.

تنظیم:همسفرحمیده
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی همسفران،


لینک های مرتبط: کارگاه مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 11 مرداد 1399 05:56 ب.ظ
از همه عزیزان ممنون استفاده کردم
ممنون از کمک راهنماخانم فرزانه مثل همیشه عالی
وخسته نباشی خدمت خانم مهدیه
کمک راهنما همسفر فرزانه لژیون یکم جمعه 10 مرداد 1399 11:57 ب.ظ
سلام و خدا قوت و سپاس از همسفران عزیز و فعال لژیون یکم و از شما رهجوهای خوب و فرمانبردار سپاسگزارم و از خداوند بابت وجو شما بزرگواران سپاسگزارم.
سپاس فراوان از همسفر حمیده عزیز
پریسا جمعه 10 مرداد 1399 05:59 ب.ظ
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic